Son Haberler

Sarıyer İkinci El Eşya Alanlar | 0212 657 4150

Sarıyer  İkinci El Eşya Alanlar; 0532 652 58 10

Daha çok kullanılmış mobilya ve eski beyaz eşya aldığımız sıklıkla olmasada antika el halısı gibi eşyaların alım ve satımını yaptığımız ilçemizde bizi ikinci el eşya alanlar arasında her zaman ulaşıp destek isteyebilirsiniz. Sarıyer İstanbul avrupa yakasında bulunan ve boğazın en kuzeyinde yer alan aynı zamanda en eski yerleşim yerlerinden biridir. 2. köprünün açılmasıyla gelişim ivmesi hızlanmış ve dahada büyümüştür. Sarıyer’le birlikte komşu ilçeler Eyüp, Şişli (Ayazağa), Beşiktaş ikinci el eşya hizmetinde bulunduğumuz yerler içinde yer alır. Ayrıca Sarıyer’in Semtleri: Boyacıköy · Hacıosman · Kefeliköy 2.el eşya alanlarda bulamaınız mümkün.

Sarıyer  İkinci El Eşya
Sarıyer İkinci El Eşya

Mahalleleri: Ayazağa · Baltalimanı · Bahçeköy · Bahçeköy Kemer · Bahçeköy Yenimahalle · Büyükdere · Cumhuriyet · Çayırbaşı · Darüşşafaka · Derbent · Emirgân · Fatih Sultan Mehmet · Ferahevler · Huzur · İstinye · Kâzım Karabekir · Kireçburnu · Kocataş · Maden · Maslak · Merkez · Pınar · Poligon · PTT Evleri · Reşitpaşa · Rumelihisarı · Rumelikavağı · Tarabya · Yeniköy · Yenimahalle ikinci el eşya ve antika eşya için ulaşabileceğiniz diğer bölgeler içinde yer alıyor.

Sarıyer  İkinci El Eşya
Sarıyer İkinci El Eşya Alanlar

Sarıyer ikinci el eşya olarak sarıyerin tarihi ve konumundan kısaca bahsedelim. Sarıyer önceleri Simas diye anılırdı. Sarıyer adının kökeni konusunda, Fatih Sultan Mehmed’in iki sarışın askerinin burada Merkez Camii yanında gömülü oldukları, bu yüzden “Fatih’in sarı erleri”nden bozularak yöreye Sarıyer dendiği veya öteden beri mesire yeri olan yörede Mısırlı zenginlerin harcadıkları altınları yüzünden bölgenin adının “Sarı lira yer”den Sarıyer’e dönüştüğü gibi çeşitli söylemler vardır. Sarıyer İlçesi bizanslılardan beri yerleşim yeri olduğu burada bulunan yapılardan

Sarıyer  İkinci El Eşya Alanlar
eski koltuk

anlaşılmaktadır.yerleşme alanlarının Bizans döneminden beri meskun olduğu bilinir. Bunlar özellikle kıyılardaki koylarda bulunan bazı ayazma, eski liman, sarnıç bu yapılardan bazılarıdır. Türklerin bu bölgeye ilk olarak Baltalimanı’na yerleştiği sanılır. İstanbul’un fethinden önce Kaptan-ı Derya Baltaoğlu Süleyman Bey’in donanmasını burada korumaya aldığı bazı kaynaklarda yer alıyor. Eski kaynaklarda rastlanmamasına karşın Baltalimanı adının bu olay nedeniyle Baltaoğlu Süleyman Bey’den geldiği düşünülür. Tarihi bu kadar önemli olayların yaşandığı bölge Cadde olarak ikinci el eşya alanında vaz geçilmez bir yeri vardır.

Check Also

Okmeydanı İkinci El Eşya Alanlar

Okmeydanı İkinci El Eşya Alanlar, Okmeydanı ikinci el Beyaz Eşya, Okmeydanı 2.El ve Spot Alım …