Son Haberler

Eski Eşya | Kullanılmış | Mobilya | Beyaz Eşya

Eski Eşya;

Yıllanmış eşyalara verilen ad diyebiliriz ama şunu söylemek lazım günümüzde daha çok ikinci el eşya diye anılıyor, eski daha çok belli bir yaşın üstünde olan insanların kullandığı deyim olarak geçiyor. Eski eşyalar neler var neleri içeriyor hangilerini biz alıyoruz. 5 yılı aşmış eşyaları almıyoruz çünkü bu eski eşyalar çok yıpranmış oluyor değerlendirme şansımız olmuyor maalesef çöp oluyor eski beyaz eşyalar için aynı şeyi söylemek mümkün değil onların metal aksamları hurda olarak değerlendirildiği için her zaman para eden eşyalar diyebiliriz. Eski mobilyalar; koltuk takımları, yatak odası, yemek odası, eski halı ve ev ve ofis eşyalarını bu sınıfa dahil edebiliriz.

Eski Eşya, Kullanılmış Eşya
Eski Eşya, Kullanılmış Eşya

antika eşyalar eski eşya diye anılır bazen çünkü bunlar eski ama değerli antika olduk ları çoğu zaman anlaşılamaz, ancak uzman kişiler yani antika eşya bilir kişileri eşyanın antika olduğunu ve değerli olup parasal bir ederi olup olmadığını belirleyebilir. Eski eşyaları yenileme, değiştirme esnasında , eski eşyaları değerlendirme firmaları devreye girer Cadde eski eşya alım satımı olarak biz eski eşyalarınızı yerinde değerlendiriyoruz. Spot eşyalar eski eşya diyede anılır ama bu yanlış bir bilgidir. Eski eşya alanlardan Cadde İstanbulun her yerinden eşya alır, eski eşya alan yerler sloganıyla bu kişi ve kurumlara ulaşmak mümkün.

Kullanılmış Eşya;

Ucu çok açık bir kavram. Eski eşyadan daha yeni daha az kullanılmış eşyalara kullanılmış eşya diye lanse edilir. Kullanılmış eşya alanlar kendisinden yukarıda bahsettiğimiz gibi sıklıkla kulalınılmayan daha çok 2.el eşya diye arandığından bahsetmiştik. Kullanılmış eşya ticareti oldukça kazançlı bir iş haline gemiş hatta kullanılmış eşya ithalatı, kullanılmış eşya ihracatı yapılmaktadır. Ülkemizde kullanılmış eşya ihracatı daha fazladır bunun sebebi ülkemizin çok şükür refah seviyesinin yükselliş trendinde olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanılmış eşya ithalatı daha çok çok pahalı sanayi makinalarında gerçekleşmektedir. İhracatta ise genel olarak ev eşyaları; kullanılmış koltuk, kanepe, çekyat, kullanılmış beyaz eşyalar, buzdolabı, çamaşır makinesi en çok dışarı giden eşyalar içinde yer alıyor hatta kullanılmış kıyafet ihracatı bile gerçekleşmektedir. Cadde olarak kullanılmış eşya ihracatı planlarımız dahilindedir.

 

 

Check Also

Sahibinden İkinci El Eşya

Sahibinden İkinci El Eşya

Sahibinden İkinci El Eşya ; 2.el eşyalar alıcıya genelde ikinci yada üçüncü elden ulaşır. Cadde …