Son Haberler

El Dokuma Halısı

El Dokuma Halısı;

Halı dokuma sanatı çok eski medeniyetlere uzanan bir ihtiyaç sonucu meydana gelen zanaat diyebiliriz. Halı günümüzde genelde fabrikalar tarafından üretiliyor çok çeşit model ve renkde olan bu halıların neredeyse hiç bir değeri yok diyebiliriz. Ama el dokuma halıları kullanılan yün yada ipek iplikler, göz nuru olması, değerli kök boyalarla iplerin boyanıp el yordamıyla her evresinin yapılması el dokuma halılarını değerli hale getiriyor. En değerli halı çeşitleri İran halısı, Afgan halı ve kilimi, Çin ipek halısı, Shagy-Elddokuma Halı, Nepal Halı, Hint(Hindistan halısı) halısı dünyada en çok tutulan değerli halılardandır.

Anadoluda ise Niğde Taşpınar halısı, Sivas cezaevi halısı, İzmir Yörük Halı, Gördes Yörük Halı, Hereke Halı, Antik Koleksiyon Yörük Halı, Milas Halı, Bünyan Halısı en değerli ve önde gelen halılardandır. Antika özelliği kazanmış olan bu saydığımız çeşit halılar oldukça pahalıdır ve sürekli alıcı bulmak mümkündür. Aynı şeyleri kilimler içinde söylemek mümkün. Halı genel olarak her evin ihtiyacı olan daima gerekli bir eşyadır, antika el dokuma halıları günümüzde oldukça önemli bir yere sahipler bunların yurt içi ve yurt dışından alıcıları vardır her zaman kolleksiyonların bir parçası olan halılar aynı zamanda değerleriyle bir yatırım aracı olarakda görülüyor.

Antika el dokuma halıları solmayan renkleri, parlayan yüzeyi ve ipleri, eşsiz düzenli desenleri, ve dokuma tarihlerine göre değerleri tesbit edilir. En önemli değer kriteri ise cm başına düşen ilmik sayısı halının değerini belirler bu aynı zamanda halıdaki işçilik düzeyinide gösterir. İyi işçilik halıya gösterilen alakaylada ölçülür. El Dokuma Halıları yurdun her yerinden Alan Cadde el dokuma halı ticaretinde en önde olan firmalar içine girme hedefiyle sürekli bu konuda kendini geliştirmektedir. El dokuma halılarınız için sürekli her gün her saat bize ulaşıp halılarınızı satabilir yada halıların değeri hakında bilgi alabilirsiniz. Gerçek değerinde halılarınız alınıp son kullanıcıya ulaştırılır. Türkiye’nin her yerine ulaşan ağımıza ulaşıp bizden hizmet almanız mümkün. Antika el dokuma halıları ve diğer el dokuma halı, kilim çeşitlerinize daima talibiz.