Son Haberler

Antika Eşya

Antika Eşya;

İstanbul odaklı fakat Türkiye genelinden antika eşyalar almaktayız. İncelik, bilgi, tecrübe gerektiren antika eşya alımı Cadde ikinci elin ilgi alanına girer ve bu konudaki tecrübesiyle eşya değerlendirme konusunda hata payı çok azdır.

Antika eşya nedir?

Az bulunan, kaliteli işçilikle elde edilmiş uzun yıllara dayanan, geçmişiyle farklı olan eşyalara denebilir. Bununla beraber işlendiği yer, dönem ve kişiler eşyanın değerini belirler bu kriterler eşyanın çok değerli olmasını sağlayabilir. Antika eşyalardan genelde sıklıkla satılmak istenen eşyalar saatler, ahşap işlemeli mobilyalar, antika el dokuma halılar, çini vazo, plak, gümüş eşyalar diye sayabiliriz. Bu saydığımız eşyalar dışında tabiki çok farklı eşyalar çıkabiliryor karşımıza ilginç aksesuarlar, antika tablo, resim gibi. Ev eşyalarının genelinden antika eşya çıkması olağan fakan bazı eşyalar sıklıkla karşılaşılanlar içine giriyor. Çok değerli madenlerden antika eşyalar izinsiz olarak yasaklanan eşyalar vardır altın takı ve diğer eşyalar, keza gümüş, elmas, inci, yakut diye sayabiliriz. Osmanlı dönemi antika eşyalar İstanbul’da karşılaşılan eşyalar başında gelir. İmparatorluğun 632 yıllık geçmişinde muhteşem eşyalar özellikle altın işlemeli eşyalar ve ipek kıyafetler, el yazma kitaplar, name ve diğer sayamadığımız tuğra vs gibi eşyalar.

Antika Eşya
Antika Eşya

Antika eşya satarken önce ürünü detaylı bir şekilde inceleyip doğru analiz yapmalı, bu doğru fiyatlandırma için şarttır. Antika eşyalar alırken özellikle oldukça risklidir iyi değerlendirilmeyen antikalardan oldukça büyük meblada zarar etmeniz mümkün olabilir işin profesyonelleri bu konuyu çok iyi bilen uzmanlar tesbit yapmalı doğru fiyat değerlendirmesi yapılarak hakkaniyet içinde alış veriş olmalı.

Cadde Antika eşya alıcıları içinde alanlar tarafında bulunan tecrübe ve güven unsurlarını beraberinde taşıyan az sayıda firmadan biri diyebiliriz. Değerli bildiğiniz tüm antika eşyalar için her an nerede olursanın olun ulaşıp arayın eşyalarınızın resimlerini paylaşın mutlaka doğru cevap ve değerlendirme alacaksınız. Uzmanlarımızca değerlendirilen ürünler fiyatlarılıp satıcıya sunulur. Eşyaların yıpranması, kırılıp dökülmesi, çizilmesi gibi faktörler antikanın değerini yitirmesini sağlar antika eşyalar nemsiz ortamda doğru örtülerle doğru yerde saklanmalıdır. Antika eşyalar milli servettir ve bu servitin dışarıya kaçırılmamasına özen gösterilmeli mutlaka devlet yetkilileriyle irtibata geçilmelidir.